Fotografia motoryzacyjna pozwala uwiecznić na fotografiach ciekawy pojazd. Zdjęcia takie służą również jako uzupełnienie oferty ogłoszeniowej podczas sprzedaży pojazdu.
Pojazdy mechaniczne oprócz nieruchomości są najbardziej wartościowymi rzeczami jakie w ciągu życia będziemy posiadać. Dlatego tak ważne jest aby podczas sprzedaży zaprezentować je jak najlepiej, w końcu każdy chce sprzedać szybko i jak najdrożej.
Dobre zdjęcie często decyduje o zainteresowaniu, jakim cieszy się oferta wśród potencjalnych kupców oraz pozwala uzyskać wyższą cenę.
Zobacz jak to działa za wschodnią granicą:
Oferujemy profesjonalną obsługę, oryginalne pomysły oraz atrakcyjne ceny.
----------------------------------------------------------------------------
Samochód na fotografiach
Kiedy pierwszy automobil Karla Friedricha Benza w 1885 roku wyjechał na drogę, od razu wzbudził sensację. Wówczas fotografia była już zupełnie okrzepłą dziedziną, choć wciąż prymitywną. Ale to właśnie w tym czasie Georg Eastman pracował nad pierwszą błoną fotograficzną, która przyczyniła się do spopularyzowania fotografii. Samochód na fotografiach występował często, ale głównie w roli tła. Był wynalazkiem tak fascynującym, że każdy chciał mieć z nim zdjęcie.
Kiedy Henry Ford w 1907 roku modelem T zainicjował masową produkcję samochodów, fotografia była już popularna. Trzyzmianowa produkcja aut w tysiącach egzemplarzy powodowała walkę o klienta. Od tej pory fotografia stała się ulubionym narzędziem marketingu i reklamy. W tym samym niemal czasie automobil, do spółki z aeroplanem, trafił do galerii. Stał się popularnym motywem dla artystów. Lata pierwszej wojny światowej rozbudziły jeszcze silniej fascynację techniką, a rewolucja październikowa na potrzeby propagandy rozwinęła nowe media: fotografię i film. Sztuka czerpała z dokonań techniki ile się dało. Po drugiej wojnie światowej kultowymi postaciami stali się: Marlin Monroe, Elvis Presley, James Dean. Niektóre marki samochodów też stały się kultowe, kultowy był rock’n roll, kultowe też było fotografowanie. Gwiazdy zdobywały popularność dzięki fotografii i dzięki niej zyskały nieśmiertelność. Fotografia trafiła do wszystkich dziedzin życia, a samochód do wszystkich dziedzin fotografii. Tak jest do dzisiaj. Kochamy fotografię, kochamy samochody… i lubimy to łączyć w jedno.
Samochód może być motywem wszelkich działań artystycznych: jako forma wyjściowa do pracy nad kolorem, geometrią, grą świateł, studium ruchu itp.; w fotografii socjologicznej staje się treścią – symbolem współczesnej cywilizacji. Funkcjonuje jako ikona śmierci, radości, wolności. Samochód może być bohaterem reportażu, zdjęć sportowych. W tym względzie fotografie ruchu ulicznego, wypadków, zawodów sportowych są najlepszym przykładem. Właśnie rajdy są doskonałym pretekstem do fotografowania samochodu. Można rzec, że ktoś wymyślił rajdy głównie na potrzeby fotografii. Inna sprawa, że to właśnie dzięki fotografii i telewizji takie imprezy jak choćby rajd Paryż–Dakar od początku zdobyły popularność i z czasem stały się kultowymi wydarzeniami.
----------------------------------------------------------------------------
Przykładowa zdjęcia: